Болти DIN, ГОСТ від компанії БОЛТ.Ю Характеристики. Оптові продажі. Купить оптом

Болти по праву можна назвати одним з найбільш універсальних кріпильних елементів, розрахованих на значні навантаження. Завдяки можливості монтажу конструкцій з самих різних матеріалів, їх область застосування дуже обширна, так само, як і кількість різновидів. Класифікують болти за різними ознаками:
матеріалом виготовлення;
класу міцності;
покриттю металовироби;
формі;
призначенням;
відповідності стандартам DIN або Гост.
Однією з найпоширеніших диференціацій болтів вважається класифікація за призначенням. Відповідно до неї виділяють:
Болти високоміцні лемішні. Їх призначення: фіксація підвісного обладнання, яке зазнає високих навантажень.
Болти меблеві. Незважаючи на назву, вони можуть застосовуватися як в меблевому виробництві, так і в будівництві.
Дорожні болти призначені для кріплення спеціалізованих металоконструкцій, наприклад, дорожнього огородження;
Машинобудівні болти, застосування яких обмежується важкою промисловістю - станкостроением, машинобудуванням, приладобудуванням і іншими.
І все ж, найбільш зручною з практичної точки зору залишається класифікація болтів, виходячи з їх форми. До додаткового зручності даної типології можна віднести її відповідність зі стандартами ГОСТ і DIN.
Розглянемо деякі з різновидів.
Болти з повним різьбленням DIN 933, відповідні ГОСТ 7798 і ГОСТ 7805. Виготовляються з нержавіючої або вуглецевої сталі, латуні, і застосовуються в будівництві, машинобудуванні, при монтажі обладнання різного призначення разом з анкерними гільзами і забивними анкерами. Болти з неповним різьбленням DIN 601 і DIN 931, є аналогом метизів ГОСТ 7798-70, ГОСТ 7805-70 і ГОСТ 15589-70. Дані елементи кріплення відносяться до розряду високоміцних і класами точності А і В. Сфера застосування: кріплення деталей і конструкцій в машинобудуванні і будівництві. Можуть виготовлятися болти з нержавіючої сталі, кольорових металів і сплавів, наприклад, латуні, стали з різними видами покриттів.
Болти з напівкруглою головкою DIN 603 - аналог ГОСТ 7802-81. Металовироби даного типу часто називають меблевими або дорожніми, так як основна сфера їх застосування - меблеве виробництво, дорожні роботи, зведення складних інженерних конструкцій, що піддаються значним навантаженням, наприклад, мостів. Найбільшого поширення набули болти нержавіючі, хоча випускаються металовироби і зі сталі з різними видами покриттів, і з латуні. Болти із внутрішнім шестигранником DIN 912 відповідають ГОСТ 11738-84. Деталь має циліндричну головку і шпильку, нарізану неповної метричної різьбою. Внутрішній шестигранник може бути як з повною, так і з неповним різьбленням, що випускається під ключ. Виготовляється болт DIN 912 з оксидированной і нержавіючої сталі, а також високоміцних сплавів. Сфера застосування: переважно машинобудування, але в деяких випадках, використовується і в будівельних роботах. Болти відкидні DIN 444 - аналог ГОСТ 3033-79, ГОСТ 14724-69 і ГОСТ 14725-69, є високоміцний метиз з петлею (вушком) і неповною метричної різьбою. Застосовуються в будівництві разом з анкерами і для з'єднання вузлів і деталей в машинобудуванні. Може виготовлятися з високоміцної і нержавіючої сталі, сталі з покриттям, латуні.
Шпильки різьбові DIN 975 представляють собою метиз, по всій довжині якого нарізана метрична різьба стандартного кроку. Призначення деталі - нарощування кріпильних конструкцій, що володіють метричної різьбою, підвіска систем вентиляції та воздухоотводов на стельових перекриттях. Шпильки застосовуються спільно з сполучними гайками або шайбами. Матеріалом при виготовленні служать нержавіюча або високоміцна сталь.
Шпильки приварні DIN 32501 справедливо вважаються найпоширенішим видом приварного кріплення. Їх призначення - установка на тонколистовий метал з метою подальшої навішування обладнання та його фіксації за допомогою гайки. Виготовляють шпильки з нержавіючої та високоміцної сталі, а також алюмінію.