Бури та свердла: призначення і особливості застосування

Бури та свердла: призначення і особливості застосування. Купить оптом

Бури та свердла: призначення і особливості застосування

Сопутствующие товары


Бури та свердла: призначення і особливості застосування

Вибір якісного електроінструменту - дрилі, відбійного молотка, перфоратора - лише половина справи! Не менш важлива і спеціальне оснащення - бури, свердла, зубила. Саме вони дозволяють виконати необхідну роботу швидко і ефективно, прикладаючи мінімум зусиль. До того ж, якісне оснащення суттєво продовжує експлуатаційний термін інструментів, що дуже важливо, як для професійного будівельника, так і для домашнього майстра.

Вибір оснащення залежить, в першу чергу, від матеріалу, з яким доведеться працювати фахівця. Адже застосування одного і того ж свердла або бура на різних поверхнях може не тільки не забезпечити потрібний результат, але навіть зашкодити інструмент.

Свердло по дереву прийнято відносити до базового оснащення кожної домашньої майстерні. Воно призначене для виконання одного з найбільш важливих і поширених видів робіт з деревиною, ДВП, ДСП та іншими клейовими і фанерними матеріалами - свердління. При покупці варто звертати увагу не тільки на діаметр свердла, який може варіюватися в межах 3-20 мм, а й на інструмент, для якого призначена оснащення. Це може бути як ручна механічна або електрична дрель, так і свердлильний верстат.

Свердло по дереву спіральне або гвинтове виручить в тому випадку, якщо необхідно просвердлити отвір великої глибини, наприклад, щоб протягнути кабель через дерев'яний зруб. Наконечник даного металовироби має тонку різьблення, що дозволяє легко вкручувати свердло на початковому етапі роботи. Полегшують свердління і гвинтові краю, завдяки яким відбувається ефективний викид стружки. Шестигранний хвостовик дозволяє деталі міцно закріпитися в патроні шуруповерта або дрилі, але проводити свердління все ж потрібно на малих обертах.

Свердло по дереву пухові призначене для свердління в масиві і клеєному дереві отворів великого діаметру. Зріз при цьому виходить нерівним, але, завдяки двом ріжучим зубців, свердління широких отворів навіть малопотужної домашньої дрилем відбувається дуже легко.

Свердло по металу незамінне для виконання отворів в конструкціях з металу: ковкого й сірого чавуну, легованої і нелегованої сталі, кольорових металів і металокерамічних сплавів. В окремих випадках їх можна застосовувати при роботі з твердими пластмасами. Найбільшого поширення набули спіральні свердла, що мають вигляд циліндричного стержня з 2 гвинтовими канавками, нахиленими під кутом 10-450 і утворюють ріжучі кромки. Головне призначення канавок - відведення стружки, що утворюється в процесі свердління.

Свердла по металу можуть мати хвостовики різної форми: циліндричної, конічної, шестигранною. Циліндричний хвостовик притаманний метизами побутового призначення, в той час як свердло по металу з конічним хвостовиком застосовується головним чином в свердлильних верстатах і ручному інструменті промислового призначення.

При виборі бурів і свердел покупці часто стикаються з абревіатурою SDS. Вона була введена німецькою корпорацією BOSCH в 1975 році і є позначенням системи кріплення, реалізованої в хвостовиках оснастки. Металовироби SDS відрізняються надійністю фіксації і можливістю передачі кінетичної енергії і крутного моменту і під час свердління, і під час довбання, що дозволяє змінювати режим роботи інструментів без заміни оснащення, а також змінювати бури і свердла, не змінюючи патрон інструменту. Залежно від класу інструменту, система SDS може бути різних видів. Система SDS-plus передбачає використання свердлильно-ударних інструментів до 4 кг і оснастки, діаметр стрижня якої 10 мм. Прикладами можуть служити:

Свердло корончате SDS-plus по бетону, призначення якого - електромонтажні роботи, виконання отворів під дверні та віконні прорізи. Високоміцний корпус забезпечує високу ефективність роботи, а свердло із загартованої сталі дозволяє використовувати інструмент при роботі з бетоном, каменем, кам'яною кладкою і цеглою.

Зубило SDS-plus, не залежно від різновиду, може застосовуватися в перфораторах і відбійних молотках. Сфера застосування зубил надзвичайно широка. Це довбальні і демонтажні роботи, прорізання каналів в цегляних і бетонних стінах, пробивання отворів під проведення проводки. Бури SDS-plus застосовують в перфораторах для свердління отворів в бетоні, цеглі та камені. Система SDS-max передбачає використання свердлильно-ударних інструментів класу вище 5 кг і оснастки, діаметр стрижня якої становить 18 мм.

Свердло по бетону SDS-max використовується в перфораторах для свердління твердих матеріалів: бетону, цегли, каменю і складається з шнека для виведення шлаків і нижньої кромки. Зубило SDS-max відрізняє довгий термін служби, завдяки використанню в його виробництві високоякісної кованої сталі. Оснащення може застосовуватися в відбійних молотках і перфораторах при роботі з природним каменем, бетоном і цеглою.

По всем вопросам обращайтесь в компанию БОЛТ.ЮА
по адресу:г. Киевул. Василенко 2
по e-mail: zagura@bolt.ua
или по телефону +38 (044) 331-31-37

Свежие статьи на сайте

Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Подробнее
Саморезы по металлу
Саморезы по металлу
Подробнее
Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Гвозди для крыши
Гвозди для крыши
Подробнее