Види приварного кріплення і їх застосування

Види приварного кріплення і їх застосування. Купить оптом

Види приварного кріплення і їх застосування

Сопутствующие товары


Приварним кріпленням іменуються деталі для кріплення елементів і вузлів різних виробів, в залежності від матеріалу виконання і призначення приєднуються до металевих заготовок за допомогою певних видів зварювання.

Кріплення для приварки виготовляють у вигляді шпильок різьбових і безрізьбовим, гайок, втулок, болтів і пелюсток заземлення, теплоізоляційних кліпс і цвяхів, гнучких упорів.

Процес приварки кріплення

Сфера використання

Технологія приварки кріплення знайшла широке застосування у важкій промисловості, автомобілебудуванні, суднобудуванні, тепло-, електроенергетиці, електротехніці, при виготовленні високоточного медичного обладнання, в будівельній галузі для монтажу ряду елементів:

  • знаків, табличок, панелей і дверей;
  • кріпильних елементів в складі електричних шаф і панелей;
  • вентиляційного устаткування, жароміцних, ізолюючих, вогнетривких матеріалів;
  • хомутів, що фіксують джгути кабелів електропроводки, заземлюючих пелюсток;
  • фланців, кришок, технологічних отворів для обслуговування;
  • компонентів трубопроводів, звукоізоляційних матеріалів.

Переваги приварних кріпильних елементів

Популярність метизів даного типу обумовлена ​​простотою і швидкістю установки, надійністю з'єднання, можливістю монтажу на вироби з тонкого металу без деформації, відсутністю зварних швів на поверхні готових деталей.

Перевагою полягає в забезпеченні поліпшених характеристик міцності параметри на відрив, зсув, скручування, поворот. Кріплення придатний для застосування в поєднанні як з масивними конструкціями, так і з тонколистовим металом, може встановлюватися в важкодоступних місцях виробів.

Приварні елементи бувають дуже різноманітними

З чого виготовлене приварне кріплення?

Для виготовлення кріплення для приварки застосовують обміднений або оцинковану сталь, а також нержавійку, латунь (сплав міді та цинку), алюміній. Обробка елементів цинком і міддю проводиться для захисту і продовження терміну служби, а також для поліпшення зовнішнього вигляду виробів.

Критерієм вибору сировини для виготовлення металовиробів служать бажані кріпильні властивості і матеріал основи, на яку передбачена його фіксація. Не останню роль відіграють умови подальшої експлуатації (температура, вологість і т.д.).

Можливо поєднання матеріалів для приварювання, наприклад, поєднують нержавіючу, низкоуглеродистую і обміднений сталь. Кріплення з алюмінію встановлюються виключно на алюмінієві заготовки.

Приварний кріплення виробляють з різних металів
Особливості монтажу

Установка приварних метизів заснована на принципі різниці потенціалів. Всі елементи для приварки забезпечені виступаючими ділянками для кріплення до поверхні-основи, який в процесі приварювання плавиться, забезпечуючи надійну фіксацію на матеріалі заготовки.

Найпоширенішим способом з'єднання є конденсаторна зварювання, що застосовується для приварки кріплень з більшості матеріалів (сталь обміднений, нержавіюча, латунь, алюміній) до елементів з листового металу товщиною від 0,5 мм.

За допомогою електричної дуги, що формується при проходженні струму між основою і металовироби, здійснюється контактно-дугова зварка. Особливість полягає у високій трудомісткості і застосуванні керамічних кілець для захисту від розтікання металу, інертних газів. Вид кріплення відрізняється підвищеною надійністю.

Процес приварки шпильок контактно-дугового зварювання ви можете подивитися на наступному відео:

За більш спрощеною технологією виконується зварювання імпульсна контактно-дугова.

Порожні металовироби (втулки з внутрішнім різьбленням і т.п.) кріплять за допомогою приварювання обертається дугою, при цьому гріється лише кромка кріплення для подальшої установки на тонкостінні деталі складної форми, виключаючи поява деформації заготовки.

Для установки приварних метизів для ізоляції використовується конденсаторна і дугове зварювання. Із шматка електродом-цвяхом теплоізолюючого шару контактують стрижень і основа створюють зварене з'єднання під впливом проходить крізь них струму.

Види приварного кріплення

Розглянемо більш детально різновиди приварного кріплення, їх призначення та переваги.

Шпилька

Одним з найбільш часто використовуваних видів кріплення для приварки є шпилька. Елемент переважно встановлюється на тонколистовий метал для подальшого навішування необхідних приладів, що фіксуються гайками.

Приварна шпилька міцна, надійна і довговічна, антикорозійна обробка робить виріб придатним для всепогодного застосування. Шпильки постачають внутрішньої, зовнішньої різьбленням, виконують безрізьбовими або з накаткою «ялина».

Вибір шпильки визначається технологічним завданням, яку вона повинна виконувати. Якщо навантаження на шпильку перевищить норму, її прийме на себе сам елемент кріплення, залишаючи незмінним місце приварювання.

приварна шпилька
 

Шпилька «різдвяна ялинка»

приварна шпилька
Даний тип приварного кріплення з глибокої великої різьбою фіксують до виробу за допомогою конденсаторного розряду.

За допомогою «різдвяної ялинки», що виготовляється з покритою шаром міді стали, здійснюють кріплення до листів металу елементів з нетвердих матеріалів.

гайка

гайка для приварки

Елемент з нержавійки виконаний шестигранним забезпечений трьома приварними виступами, відсутність покриття забезпечує надійність приварювання за допомогою дугового, конденсаторної точкового зварювання.

Застосовується в машинобудуванні, будівництві в поєднанні зі шпильками, гвинтами, болтами відповідних розмірів для з'єднання деталей, вузлів.

втулка

втулка для приварки

Являє собою різновид настановних метизів, що виконують роль сполучної стійки, що прикріплюється до заготівлі у вигляді листа металу або масивному елементу, може мати зовнішню чи внутрішню різьбу.

Приварка втулки дозволяє досягти більш високих порівняно з запрессовкой і завальцюванням властивостей в плані міцності на відрив, кручення і зрушення.

Зручність використання втулок забезпечується можливість установки їх в тих місцях складних конструкцій корпусу, масивних виробів, доступ до яких утруднений.

Пелюстка заземлення однолепесткових і двухлепесткових

Заземляющие контакти використовуються в якості електричних елементів заземлення в складі електрощитового обладнання.

Кріплення до листового металу малої товщини виробляється за допомогою установок конденсаторного зварювання. Конструктивні особливості (кількість пелюсток заземлення) визначаються умовами конкретної практичної задачі.

Болт заземлення

Заземляющий елемент забезпечує надійність механічного та електричного контакту з поверхнею основи, при монтажі конденсаторної зварюванням на заготівлі не виникає вм'ятин, слідів зі зворотного боку, зміни кольору тонколистового металу.

Приварними болтами заземлення оснащують корпусу електроприладів, різні електричні конструкції, ліфтові системи, трубопроводи, кріплення широко застосовується в машинобудуванні.

Гвоздь для теплоізоляції

Гвоздь для теплоізоляції

Приварні ізоляційні цвяхи, які мають в складі капелюшки і кріпильні шайби, виконують функцію фіксаторів теплоізоляційного матеріалу.

Ніжка цвяха виконується з обмідненої, нержавіючої сталі, алюмінію, матеріалом капелюшки служить оцинкована сталь. Різновид типу елементів представляють чашоподібні цвяхи ізольовані і неізольовані.

Свежие статьи на сайте

Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Подробнее
Саморезы по металлу
Саморезы по металлу
Подробнее
Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Гвозди для крыши
Гвозди для крыши
Подробнее