Огляд різних видів заклепок від ТМ BOLT.UA. Купить оптом

Основні види кріплення
Види заклепок:
1. Заклепки під молоток (класичні).Принцип створення з'єднання з заклепкою під молоток досить простий: Поверхні, що з'єднуються туляться один до одного і в матеріалі розкривається отвір; В отвір вставляється заклепка, головка заклепки кладеться в поглиблення (форма поглиблення повинна збігатися з формою головки заклепки);Ударами молотка виконується осаджування 2-ий головки;
Другий голівці надається правильна форма за допомогою обтиску.Процес клепки:Заклепки під молоток бувають різної довжини, діаметру, форми головки і виробляються з різних матеріалів: алюмінію, сталі, латуні, міді.Існують такі форми головки заклепки під молоток: опукла головка - напівкругла головка виступає над поверхнею матеріалу і не вимагає зенковки; потайна головка - голівка прихована, не виступає над поверхнею матеріалу і вимагає зенковки.
Сфери застосування заклепок під молоток великі й досить різноманітні. Вони використовуються, як для кріплення фасадних пластин, тонких металевих листів, так і з'єднання інших різнорідних матеріалів і конструкцій.Істотним недоліком заклепок під молоток є необхідність в доступі до двох сторін з'єднання одночасно і складність клепки. Для спрощення процесу клепки при односторонньому доступі була розроблена витяжна заклепка.
2. Трубчасті, полутрубчатие і пістони заклепки.Процес клепки заклепок цього виду практично однаковий:У матеріалі проробляється отвір;Заклепка вставляється в отвір;C одного боку або з двох матеріал заклепки розклепувався пуансонами - і з'єднання готове. До мінусів порожніх заклепок даних видів можна віднести можливість використання тільки в місцях з маленькою механічним навантаженням і необхідності в доступі до з'єднання з двох сторін. У місцях, де доступ до з'єднання є тільки з одного боку, використовується інший вид трубчастих заклепок - заставні заклепки.
3. Заставні заклепки.У матеріалі проробляється отвір;Заклепка вставляється в отвір;Для установки заклепок цього типу потрібна значна осьова сила, внаслідок чого вони можуть бути застосовані тільки в жорстких товстостінних конструкціях. Для створення заклепувального з'єднання в місцях, де доступ до з'єднання є тільки з одного боку, використовуються інші види заклепок: різьбові і витяжні заклепки, які не потребують докладання особливих зусиль.
4. Різьбові заклепки.У матеріалі проробляється отвір;Розміщується в отворі в матеріалі;Заклепувальний інструмент вивертається і місце для нарізного сполучення готове. Різьбові заклепки (гайки) бувають декількох різновидів: резьбовая заклепка зі сталі; резьбовая заклепка з алюмінію; резьбовая заклепка з міді; резьбовая заклепка з нержавіючої сталі.Вибір матеріалу різьбовій заклепки (гайки) залежить від матеріалів, що з'єднуються, середовища, в якій знаходиться з'єднання, а також необхідної міцності з'єднання. Мідні і алюмінієві заклепки, як правило, застосовуються у виробах, яким необхідно надати декоративний вигляд. Нержавіючі заклепки застосовуються в основному там, де важлива висока стійкість до корозії.Заклепки з різьбленням поєднують в собі два види з'єднання: скріплюють як заклепки і дозволяють організувати з'єднання під болт. Різьбові заклепки пустотілі всередині, після кріплення заклепки в неї можна вкрутити болт і створити інше різьбове з'єднання. Особливо корисними заклепки з різьбленням можуть бути використані в тих місцях, де доступ до кріплення тонкого елемента конструкції є тільки з одного боку.По виду головки заклепки з різьбленням бувають 2-х видів:Резьбовая заклепка з плоскою головкою - головка трохи виступає над поверхнею матеріалу; Резьбовая заклепка з потайною головкою - голівка не виступає над поверхнею, прихована в матеріалі, поверхня матеріалу гладка;Тип головки різьбовій заклепки (гайки) вибирається в залежності від призначення і місця знаходження елементів, що з'єднуються конструкції.
5. Витяжні заклепки.У матеріалі проробляється отвір;
Заклепка вставляється в заклепувальний інструмент.
Розміщується в отворі в матеріалі;Пристрій заклепочника тягне стрижень заклепки і стискає її по довжині, щільно притискаючи її до матеріалу з двох сторін;
Заклепувальний інструмент разом зі стрижнем забирається і місце для нарізного сполучення готове. Витяжні заклепки виготовляються з алюмінію, сталі, також одна заклепка може бути виконана з різних матеріалів - комбіновані заклепки.За формою головки витяжні заклепки бувають:
З потайним бортиком - заклепка для застосування в місцях, де потрібна гладка поверхня.
Витяжні (тягові) заклепки найбільш прості в установці і практичні. Їх можна використовувати практично в будь-яких випадках, навіть в місцях, де доступ до з'єднання можливий тільки з одного боку. Підбираючи і комбінуючи відповідні види витяжних заклепок, їх можна успішно використовувати навіть при з'єднанні м'яких і тендітних матеріалів.До основних переваг витяжних (тягових) заклепок можна віднести:Високу швидкість клепки;Простоту клепки;Широке застосування.
У такому різноманітті видів заклепок можна підібрати заклепки ідеально підходять для кожного випадку з'єднання. Необхідно тільки оцінити жорсткість конструкції, види скріплюються матеріалів, середу в якій буде перебувати з'єднання, і на основі цієї інформації правильно вибрати потрібний вид заклепувального з'єднання. З усіх видів заклепок для ремонту і будівництва будинку найкращим чином підходять витяжні заклепки - володіють кращими якостями, надійні і зручні в процесі створення заклепувального з'єднання, а також представлені в асортименті компанією «Професійні фасадні рішення».