Установчі кріплення. Сучасне кріплення - глосарій термінів

Установчі кріплення. Сучасне кріплення - глосарій термінів. Купить оптом

Установчі кріплення. Сучасне кріплення - глосарій термінів

Крепление для листового металла

У цій статті ми постаралися конкретизувати і дати визначення основним термінам, застосовуваним для сучасних видів кріплення і технологій установки, з ними пов'язаних. Загальнодоступна інформація з цього питання дуже скупа і розуміння її ускладнюється тим, що різні виробники кріплення використовують різні терміни і найменування, а міжнародних стандартів на цей кріплення до сьогоднішнього дня не існує.

Послідовність термінів вибрана не алфавітна, а логічна - від загального до конкретного. 

Основні терміни

Установчі кріплення - найбільш загальний термін - широкий перелік кріпильних виробів, які фіксуються в один з яким потрібне з'єднання елемент конструкції попередньо, тобто до безпосередньої операції з'єднання елементів конструкції. Класифікується кріплення за технологією установки (фіксації), за матеріалами і конструкціям, для яких застосовується, за матеріалами, з яких виготовлений.

Даний термін не є сталим, але, на наш погляд, найбільш підходить для узагальнення основних видів сучасного кріплення. Сучасний кріплення має переважні особливості щодо відомих класичних гвинтів і гайок, адже тільки при наявності таких якостей новий кріплення буде запроваджуватись і застосовуватись виробниками. Так як оптимальні форми і види з'єднання вже стандартизовані, основні удосконалення стосуються оптимізації повного виробничого циклу, в якому завжди присутні операції з'єднання конструкційних елементів. Виробники, які познайомилися з різними відповідними їм видами установочного кріплення, знають, що використання його збільшує рентабельність виробничого циклу (за рахунок зменшення і спрощення операцій складання), зменшує загальну номенклатуру кріпильних виробів і в більшості випадків надає ергономічний і естетичний вигляд готових виробів.

Кріплення для листового металу - загальний термін, що включає в себе всю номенклатуру установочного кріплення призначеного для металевих заготовок - широкий перелік кріпильних елементів, які фіксуються / монтуються в листову металеву заготовку за допомогою різних механічних операцій. Основні і найбільш поширені види кріплення для листового металу - запрессовочний, розвальцювальні, заклепувальний (витяжної) і приварні кріплення.

Запресовочні кріплення (можливий варіант назви - запресовуються; вихідний англійський варіант - self-clinching) - широкий перелік кріпильних елементів, переважно з різьбленням, які за допомогою рівномірної плавної плоскопараллельной навантаження запресовуються в отвори листових металевих заготовок, при цьому матеріал заготовки пластично деформується і затікає в спеціальні зубчасті насічки і кругові канавки кріпильних елементів. Основні типи - запрессовочні гайки, шпильки, втулки невипадні пружні гвинти і штифти.

Запрессовочні кріплення

Заклепувальні або витяжні кріплення - широкий перелік кріпильних елементів з гільзою або робочою частиною, яка за допомогою спеціального інструменту (заклепувального або витяжного пістолета) або ручних пристосувань або простого молотка стискається / развальцовивается / розклепувався і створює нерознімне заклепковий з'єднання. Основні типи заклепувального кріплення - безрізьбові заклепки (стандартні витяжні заклепки), різьбові заклепки (вони ж - витяжні гайки або гайки-заклепки), заклепки-болти і поступово йдуть з застосування заклепки під молоток.

Заклепувальні або витяжні кріплення

Розвальцювальні кріплення (можливі варіанти назви - развальцовивается, вальцюються, Бонк, ханксерт, мінісерт; англійські варіанти - rivet bush, hanksert, minisert) - широкий перелік різьбових кріпильних елементів з циліндричної спідницею, яка за допомогою рівномірного навантаження (на відміну від установки запрессовочного кріплення в даному випадку рухливий пуансон преса повинен бути конічним) развальцовивается в попередньо підготовлених отворах листових металевих заготовок, при цьому нерознімне міцне з'єднання створюється за рахунок розвальцьованої спідниці (опір на відрив) і пластичного затікання металу заготовки в пази зубчастої накатки (насічки) на тілі кріплення ( опір на проворот).

Розвальцювальні кріплення

Бонка - поширене серед конструкторів і виробників країн СНД назву розвальцювальні втулок, яке в принципі є усталеним, і однозначно визначає предмет. Найчастіше використовується в відношенні розвальцювальні втулок по галузевим радянськими стандартами ОСТ (див. Наприклад ОСТ 4Г 0.822). Найчастіше бонкамінекорректно називають гайки-заклепки (див. Заклепувальний кріплення), що вносить додаткову плутанину в термінологіюкрепежа для листових матеріалів.

Приварні кріплення (можливі варіанти назви - приварювальний, пристрілювальний; англійський варіант - welding fasteners) - різьбові шпильки і втулки, безрізьбові стійки, цвяхи, які мають у своїй контрукції малі виступаючі елементи, які за допомогою спеціального обладнання привариваются (пристрілюються) в попередньо розмічені місця на листових і масивних металевих заготовках. Види зварювання - конденсаторна і рідше дугова.

Приварні кріплення

Клітьові гайки (можливі варіанти назви - заставні, клітьового, вусів, кузовні гайки; англійський варіант - cage nuts) - збірна конструкція з квадратної гайки, встановленої в корпус з пружинного стали в формі кліті з двома пелюстками (вусами). За допомогою пелюсток гайка фіксується в квадратному отворі або прямокутному профілі заготовки.

Різьбові вставки - елементи кріплення для створення глухий різьблення в м'яких масивних матеріалах. Являють собою порожні циліндричні втулки з метричної внутрішнім різьбленням і самонарізний зовнішньої. Встановлюються в попередньо підготовлені отвори м'якших масивних заготовок (найбільш часто використовуються для створення різьблення в мідних і пластикових деталях).

Самопрошівні кріплення для друкованих плат (можливі варіанти назви - запрессовочний впрессуемий; англійський варіант - self-broaching) - установчий кріплення для м'яких матеріалів. Встановлюється впрессовиваніем в листову заготовку і фіксується за рахунок зубчастої накатки на зовнішній поверхні спідниці кріплення, яка входить (прошиває) матеріал заготовки. Основні види - гайки, різьбові шпильки і втулки з лудженої стали.

Запресовування - процес плавного ненаголошеного вдавлення деталі в отвір листового металу або пластику, в результаті чого більш м'який матеріал заготовки деформується і заповнює кругову канавку і зубчасту насічку кріплення, забезпечуючи надійне і міцне з'єднання.

Розвальцьовування - процес радіального деформування спідниці розвальцювальні кріплення в отворі листового металу з метою створення міцного з'єднання між кріпильним елементом і листовим металом.

Спідниця - елемент конструкції кріпильних елементів, що безпосередньо контактує з матеріалом заготовки і забезпечує міцне з'єднання деталі і заготовки. Для розвальцювальні і заклепувального кріплення спідниця є циліндричну поверхню, яка вставляється в отвір заготовки для подальшої розвальцьовування або розклепування. Для запрессовочного кріплення спідниця є конусну поверхню, вдавлюють в отвір заготовки.

Установка врівень - монтаж кріпильних виробів, коли принаймні з одного боку листової заготовки відсутні виступаючі над поверхнею конструкційні елементи.

Який тип кріплення для листового металу вибрати ?!

Ознайомившись з перевагами, які дає використання кріплення для листового металу, ви напевне вирішили використовувати його при конструюванні і виробництві свого обладнання. Але все-таки запрессовочний, розвальцювальні, заклепувальний і приварний кріплення мають якісні відмінності, і постає питання вибору. Розглянемо основні відмінності, переваги і недоліки кожного з видів.

Запрессовочні кріплення.

Основні і незаперечні переваги запрессовочного кріплення - швидкість і простота установки і бездоганний зовнішній вигляд конструкції з запресованої гайкою, шпилькою або втулкою. Не потрібно ніяких додаткових операцій зенковки, зняття задирок. Монтується кріпильний елемент за допомогою настільних лещат або з використанням преса з відповідними навантаженнями з плоским пуансоном, встановлюється врівень на лицьовій поверхні листової заготовки. 

Запрессовочні кріплення.

За рахунок легкості монтажу запрессовочний кріплення програє іншим типам за технічними характеристиками з'єднання - зусиллю на відрив і проворот. Тому перед остаточним вибором такого кріплення конструктору необхідно переконатися в тому, що значення основних характеристик з'єднання відповідають технічним умовам використання конструкції.

Розвальцювальні кріплення.

У порівнянні з запрессовочним кріпленням витримує великі зусилля на відрив і проворот за рахунок додаткової фіксації за допомогою розвальцьовування спідниці. Не поступається за зовнішнім виглядом і встановлюється врівень в разі дотримання всіх технічних вимог по установці.

Запрессовочні кріплення.

Для установки необхідно попередньо зробити зенковку і використовувати пуансон спеціальної конічної форми, що збільшує загальний час монтажу і здорожує монтажні пристосування.

Заклепувальні кріплення.

Служить для експлуатації з підвищеними навантаженнями на проворот і відрив, підходить для великих резьб більш М10.

Різні форми гайок-заклепок і фіксують бортиків дозволяє зробити оптимальний вибір для параметрів з'єднання (витримуються навантаження) і зовнішнім виглядом.

Заклепувальні кріплення.

Для великих навантажень - спеціальні форми гайок, отже спеціальні форми отворів; великі бортики, отже неможливо встановити врівень.

Для меньших навантажень - прості циліндричні форми, маленькі бортики встановлюються врівень.

 

Приварні кріплення.

Швидка установка, не потрібно ніяких отворів, найбільш високі характеристики для граничних навантажень на відрив, зсув і проворот.

Поступаються за зовнішнім виглядом кінцевого вироби, відсутність в номенклатурі деталей з наскрізним з'єднанням, наявність додаткового обладнання з обмеженнями щодо безпечного використання.

Свежие статьи на сайте

Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Подробнее
Саморезы по металлу
Саморезы по металлу
Подробнее
Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Гвозди для крыши
Гвозди для крыши
Подробнее