Шаг гвинта

Шаг гвинта. Купить оптом

Шаг гвинта

Сопутствующие товары


Шаг гвинта

Все про гвинти

Поширеним видом кріплення деталей, площин, вузлів між собою є гвинтове з'єднання. Сьогодні важко знайти виробляє або обслуговує галузь, в якій не застосовувалися б в колосальній кількості гвинти. За їх допомогою сочленяются між собою частини піддонів, кришок і так далі. Завдяки функціональним характеристикам гвинт став домінуючим металовироби в загальному кріпильних списку.

Шаг гвинта

Гвинт має крок


Звичайний гвинт складається з кілька нероздільних частин, розташованих на одному металевому або полімерному стрижні. Це різьблення, оголовок-шестигранник або зі шліцами під просту або хрестоподібну викрутку. Залежно від застосування на циліндричній стрижні до оголовка нарізається різьба, за допомогою якої скріплюються деталі, площині, вузли. Гвинт може працювати в технологічній зв'язці з гайками та шайбами. Але застосовується і без них, якщо в одній з з'єднуються площин має нарізний отвір.


Є таке технічне поняття як крок гвинта. Його розмір повністю залежить від призначення металовироби і регулюється нормативною документацією. Є велика різьблення і дрібна. Крок великий є домінуючим і позначенню не підлягає. Дрібний крок позначається так: Гвинт 12х1,25 і позначає, що діаметр 12 мм, а різьбовій крок невеликий 1,25 мм. Це відстань від однієї вершини до вершини сусідньої витка.


Шліци для гвинтів


Якщо розглядати частини гвинта з точки зору їх функціональності, то особливу комплексну навантаження відчуває оголовок. Крім того, що ця частина металовироби забезпечує несучу функцію, ще використовується за допомогою спеціальних поглиблень для установки в робоче положення. Сьогодні шліци гвинтів налічують кілька основних видів, які варто навести як приклад. Це шестигранний тип, два хрестоподібних РZ (Pozidriv) і РН (Phillips), комбінований в доповненні прямого Pozidriv, у вигляді конфігурації зірки шестикутної (Тогх), з внутрішнім шестигранників в оголовке.
Шліц ─ слово, запозичене з німецької мови, і перекладається як проріз. Фахівці вважають особливо зручним прямий шліц, за допомогою якого гвинт встановлюється лезом простий викрутки. За допомогою даного інструменту крутний момент відмінно передається гвинта, який успішно закріплюється в масиві сочленяющимся деталі, вузла і так далі. У Росії приводи стандартизовані ГОСТ 27017 і налічують всього 16 позицій. Цікава історія появи хрестоподібної шліца в СРСР. Це сталося в 1945-му, коли в руки радянських фахівців потрапив збитий японцями американський бомбардувальник В-29. Росіяни не тільки скопіювали бомбардувальник, перетворивши його в ТУ-4, але і ПРІМЕЛІТ хрестоподібний шліц, запатентований Генрі Філіпс в 1936 році.


Гвинти мають вагу


Особливо в машинобудуванні, верстатобудуванні, в інших галузях велика увага приділяється зниженню металоємності продукції. Тому розрахунками підлягатиме не лише вузли та деталі, але металевий і інший кріпильний матеріал. Якщо цього не дотримуватися, то можна зробити машину, в якій вага гвинтів становитиме 50% від її загальної маси. Вченими для оптимального підбору гвинтового кріплення розроблені спеціальні калькулятори. На їх базисі фахівці підбирають метричні розміри, вид матеріалів, з якого виготовляють гвинти. Вага підганяється під необхідні параметри Державного або галузевого стандарту. При правильному розрахунку замовник легко отримає на закупівлю метизів пристойну економію коштів, які можна успішно інвестувати в придбання нових партій гвинтового або іншого типу кріпильного матеріалу.

Свежие статьи на сайте

Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Гвозди для крыши
Гвозди для крыши
Подробнее
Метизы для работы с деревом
Метизы для работы с деревом
Подробнее