Шаг гвинта. Купить оптом

Все про гвинти
Поширеним видом кріплення деталей, площин, вузлів між собою є гвинтове з'єднання. Сьогодні важко знайти виробляє або обслуговує галузь, в якій не застосовувалися б в колосальній кількості гвинти. За їх допомогою сочленяются між собою частини піддонів, кришок і так далі. Завдяки функціональним характеристикам гвинт став домінуючим металовироби в загальному кріпильних списку.
Гвинт має крок
Звичайний гвинт складається з кілька нероздільних частин, розташованих на одному металевому або полімерному стрижні. Це різьблення, оголовок-шестигранник або зі шліцами під просту або хрестоподібну викрутку. Залежно від застосування на циліндричній стрижні до оголовка нарізається різьба, за допомогою якої скріплюються деталі, площині, вузли. Гвинт може працювати в технологічній зв'язці з гайками та шайбами. Але застосовується і без них, якщо в одній з з'єднуються площин має нарізний отвір.
Є таке технічне поняття як крок гвинта. Його розмір повністю залежить від призначення металовироби і регулюється нормативною документацією. Є велика різьблення і дрібна. Крок великий є домінуючим і позначенню не підлягає. Дрібний крок позначається так: Гвинт 12х1,25 і позначає, що діаметр 12 мм, а різьбовій крок невеликий 1,25 мм. Це відстань від однієї вершини до вершини сусідньої витка.
Шліци для гвинтів
Якщо розглядати частини гвинта з точки зору їх функціональності, то особливу комплексну навантаження відчуває оголовок. Крім того, що ця частина металовироби забезпечує несучу функцію, ще використовується за допомогою спеціальних поглиблень для установки в робоче положення. Сьогодні шліци гвинтів налічують кілька основних видів, які варто навести як приклад. Це шестигранний тип, два хрестоподібних РZ (Pozidriv) і РН (Phillips), комбінований в доповненні прямого Pozidriv, у вигляді конфігурації зірки шестикутної (Тогх), з внутрішнім шестигранників в оголовке.
Шліц ─ слово, запозичене з німецької мови, і перекладається як проріз. Фахівці вважають особливо зручним прямий шліц, за допомогою якого гвинт встановлюється лезом простий викрутки. За допомогою даного інструменту крутний момент відмінно передається гвинта, який успішно закріплюється в масиві сочленяющимся деталі, вузла і так далі. У Росії приводи стандартизовані ГОСТ 27017 і налічують всього 16 позицій. Цікава історія появи хрестоподібної шліца в СРСР. Це сталося в 1945-му, коли в руки радянських фахівців потрапив збитий японцями американський бомбардувальник В-29. Росіяни не тільки скопіювали бомбардувальник, перетворивши його в ТУ-4, але і ПРІМЕЛІТ хрестоподібний шліц, запатентований Генрі Філіпс в 1936 році.
Гвинти мають вагу
Особливо в машинобудуванні, верстатобудуванні, в інших галузях велика увага приділяється зниженню металоємності продукції. Тому розрахунками підлягатиме не лише вузли та деталі, але металевий і інший кріпильний матеріал. Якщо цього не дотримуватися, то можна зробити машину, в якій вага гвинтів становитиме 50% від її загальної маси. Вченими для оптимального підбору гвинтового кріплення розроблені спеціальні калькулятори. На їх базисі фахівці підбирають метричні розміри, вид матеріалів, з якого виготовляють гвинти. Вага підганяється під необхідні параметри Державного або галузевого стандарту. При правильному розрахунку замовник легко отримає на закупівлю метизів пристойну економію коштів, які можна успішно інвестувати в придбання нових партій гвинтового або іншого типу кріпильного матеріалу.