Шурупи і саморізи - а чи є різниця ?!

Шурупи і саморізи - а чи є різниця ?!. Купить оптом

Шурупи і саморізи - а чи є різниця ?!

Сопутствующие товары


Дюбель

Шурупи і саморізи - а чи є різниця ?!

Шурупом прийнято називати кріпильний виріб, що представляє собою стрижень із зовнішнім різьбленням і утворює внутрішнє різьблення в отворі підстави. Шуруп призначений для закручування в м'які матеріали: пластик, дерево. Саморіз, що є різновидом шурупа, застосовується при необхідності роботи з твердими підставами: металом і пластиком.

Відрізнити шуруп від самореза не так то просто - надто багато суперечливих думок щодо класифікації. Але виділити основні відмінності все ж можна:

- Шурупи, як правило, виготовляються з більш м'яких марок сталі, ніж саморізи;

- Крок і висота різьби самореза, як правило, більше;

- Кінець самореза зазвичай гостріше шурупа.

Що стосується особливостей монтажу, то шуруп рекомендується вкручувати в попередньо просвердлений отвір, а гострий саморіз може застосовуватися і без цієї процедури.

Але якщо в тонкощах класифікації шурупів розбиратися будівельнику або домашньому майстру не обов'язково, то знати особливості застосування та переваги використання кожного конкретного виду просто необхідно. Адже від цього часто залежить надійність і довговічність кріплення. Отже, до основними категоріями шурупів і саморізів відносять:

Саморізи універсальні з потайною головкою, які справляються з більшістю побутових ремонтних робіт, і просто зобов'язані бути в арсеналі кожного домашнього майстра.

Саморізи по дереву відрізняються особливою різьбленням, яка передбачає видалення відходів з отвору при свердленні. Якщо ж до дерев'яної основи належить прикріпити довгі і великі елементи, варто зупинити свій вибір на високоміцних шурупах для кріплення дерев'яних лаг.

Саморізи по гіпсокартону мають потайною головкою, за формою нагадує горн. Саме завдяки їй забезпечується щільний притиск гіпсокартону до основи. Вибираючи саморізи такого типу, зверніть увагу, для кріплення до яких підстав призначена деталь. Це може бути дерево або метал.

Саморізи по металу в момент свого виникнення стали справжнім проривом в будівельній галузі. Їх призначення: кріплення листового металу та металевих профілів товщиною до 2-х мм до дерев'яних та металевих конструкцій. Але при роботі з ними важливо дотримуватися дві умови. По-перше, саморіз для кріплення листів металу повинен бути виготовлений з більш міцного металу, ніж монтується виріб. По-друге, відходи нарізування потрібно відразу ж видаляти з отвору.

Еволюція саморізів по металу триває. І сьогодні на будівельному ринку все частіше можна зустріти саморізи зі свердлом. Після виготовлення вони обов'язково піддаються додатковій обробці - оцинкування або фосфатуванню для захисту від корозії і збільшення терміну експлуатації, в тому числі, і в умовах підвищеної вологості. Саморізи самосвердлувальні застосовуються без попереднього виготовлення отвори.

Саморізи для вікон бувають двох видів: саморізи для ПВХ-профілю, що використовуються при кріпленні фурнітури до віконного профілю і конструкційні, призначені для з'єднання безпосередньо віконних профілів. Обидва різновиди відрізняються як легкістю вгвинчування, так і здатністю витримувати значні навантаження. При з'єднанні віконних і дверних коробок до основ з цегли, бетону або пустотілих блоків використовується турбовінт або саморіз по бетону. Завдяки змінної різьбі і насічках по всі довжині деталі, він здатний зробити з'єднання максимально міцним і надійним.

Саморіз покрівельний завжди має ущільнювальну шайбу, що забезпечує необхідний притиск. Різноманітність колірної гами шайби і головки дозволяє підібрати необхідні елементи кріплення так, щоб вони не виділялися на тлі покрівельного матеріалу.

Саморізи з прессшайбой відрізняються напівсферичної головкою з хрестоподібним шліцом. Така форма дозволяє при монтажі максимально притиснути листовий матеріал до основи. Кріпильні деталі даного типу можуть бути універсальними, з гострим кінцем і самосвердлувальні.

До меблевим шурупам можна віднести гвинт-конфирмат, відомий вітчизняним виробникам меблів з 1973 року. Сьогодні деталь застосовується для монтажу елементів з деревини, клеєної фанери і ДСП. Особливість різьблення дозволяє швидко і легко вкрутити гвинт, отримавши при цьому високу точність з'єднання, непідвладну традиційним саморізами. Малий діаметр стержня виключає виникнення випучин і тріщин, а воронкообразная форма головки прекрасно маскує з'єднання. Гвинт-шуруп або шуруп-шпилька - незамінний при монтажі труб, раковин та іншого сантехнічного обладнання в камінь, цегла, бетон із застосуванням дюбеля. Він являє собою стрижень з шурупні і метричної різьбою, середня частина якого виготовлена ​​у формі шестикутника для монтажу за допомогою ключа.

Саморіз для сендвіч-панелей має різьбленням різної частоти і діаметра, завдяки якій можливий безпосередній монтаж до основи з металевого профілю. Крім того, до особливостей даного різновиду металовироби можна віднести наявність EDMP-прокладки для герметизації фасаду, і шестигранною головки, призначеної для монтажу ключем.

По всем вопросам обращайтесь в компанию БОЛТ.ЮА
по адресу:, г. Киев, ул. Василенко 2
по e-mail: zagura@bolt.ua
или по телефону +38 (044) 331-31-37

Свежие статьи на сайте

Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Как подготовиться к путешествию на велосипеде?
Подробнее
Саморезы по металлу
Саморезы по металлу
Подробнее
Червячные хомуты
Червячные хомуты
Подробнее
Гвозди для крыши
Гвозди для крыши
Подробнее